Stil

#Expertul Acasa.ro designerul Dumitru Mihaica #pantofi femei #calapod #dupa culoare #toc

Expertul Acasa.ro, designerul Dumitru Mihaica: 4 tipuri de pantofi care nu trebuie sa lipseasca din garderoba niciunei femei

Intr-o lume in continua miscare si schimbare, primul raspuns care vine la intrebarea din titlu este: pantofii care te fac sa te simti bine. Este, evident, o caracteristica relativa, mai ales ca femeile de astazi si-au asumat emanciparea totala in primul rand in ceea ce priveste vestimentatia si accesoriile. Oricat de generosi nu am fi insa in acest sens, tind sa cred (si asta, dupa experienta bogata cu clientele mele) ca exista totusi repere mai mult sau mai putin concrete.

1 Pantofii negri

Tot clientele mele m-au invatat un lucru, prin alegerile pe care le fac din nou si din nou: din casa unei femei care se respecta nu ar trebui sa lipseasca o pereche de pantofi negri, eleganti. Nu veti da gres niciodata cu un astfel de accesoriu, fie ca mergeti la o intalnire mai importanta la birou, intr-un club sau chiar la ocazii simandicoase. Tocul sau calapodul difera, bineinteles, odata cu tendintele, insa ceea ce ar trebui sa ramana neschimbata este calitatea acestor pantofi. Daca in cazul hainelor, negrul slabeste si ascunde defectiuniule, in cazul pantofilor, imitatia de pielea si realizarea proasta vor fi scoase in evidenta de negru.

Sursa foto: monoshoes.ro

2 Botinele

Un alt accesoriu necesar sunt botinele de sezon, mai ales ca, in Romania, anotimpul ploios dureaza mai mult de trei luni. Din nou, calitatea botinelor este cu atat mai importanta cu cat tendintele in cazul celor clasice nu se schimba cu aceeasi repeziciune. Asa ca nu va grabiti cand alegeti botinele – s-ar putea sa va fie alaturi mai mult timp decat pantofii sau sandalele.

3 Pantofii verzi

Ce nu se poate sa lipseasca din garderoba mai ales a fashionistelor sunt pantofii in culoarea anului. In acest caz, vorbim despre verde smarald.

Sursa foto: monoshoes.ro

4 Pantofii rosii

Exista insa, pe langa cele enumerate mai sus, un hit. Un anumit tip de pantofi care pare sa nu se demodeze niciodata si care contina sa ispiteasca imaginatia femeilor: pantofii rosii. Din piele simpla, lacuita sau intoarsa, ei reprezinta feminitatea, misterul, aventura, adica tot ceea ce face ca o femeie sa fie cu adevarat speciala.

Dumitru Mihaica

Designer

Telefon: 0720.400.994

Email: contact@monoshoes.ro

Site web: //monoshoes.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  
  •   comentarii
Dumitru Mihaica

Contacteaza-ne

Cauta-ti perechea